Vestel müşteri deneyimi

Yerli ve Milli markalaşma da Vestel müşteri hizmetleri, müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçilir.

National Geographic Mega fabrikalar Vestel belgeselinin bir çok yerinde müşteri memnuniyeti bol bol geçiyor.

Bu belgesel viyon teşkil ettiği için Vestel müşteri memnuniyetsiziği ile ilgili herhangi bir bölüme yer verilmiştir.

Vestel bir Dünya markası, Dolayısıyla Markalaşma kriterleri şu şekilde olmalı; Hizmet kalitesi, Müşteri memnuniyeti, geri bildirim, çözüm odaklılık ve iyi bir deneyim yaşatmak.

Vestel müşteri deneyimi yaşamış biri olarak bu bu deneyimi siz değerli takipçilerimle paylaşmak istedim.Milli hassasiyet ve Milli duygular ile alınmış 3 adet Vestel marka telefon ile başlayan bu deneyim büyük hayal kırıklığı ile sonuçlanmıştır. Yaklaşık 6 haftadır Vestel müşteri hizmetleri kendi bünyesinde çözüm odaklı iletişim kuramıyor. Vestel güvenüssü ne arızalı olan telefonumuzu teslim etmemiz ile başlayan ve hala da çözüm üretilemeyen bu sürecin hikayesi aynen şu sekiledir; Arızalı ürünün teslimi sonrası Vestel müşteri hizmetleri çalışanı tarafından Vestel güvenüssünde bulunan arızalı telefonumuzun tamir masrafının yüksek olacağı, ….TL karşılığı bir üst model telefon ile değişim yapılabileceği onayı alınır. Vestel sirket hesabına değişim bedeli aktarılmasına müteakip bir hafta sonra Vestel güvenüssüne teslim ettiğimiz telefonumuzun üst modeli yerine alt model telefon gelir. “Bir telefon bedeli karşılığı yeni bir telefon satışı gerçekleşmiş olur.” Vestel müşteri hizmetleri ile yaptığımız görüşmede, böyle bir değişimi kabul etmediğimizi, değişimin etik olmadığını dile getirip, Vestel güvenüssünde bulunan Vestel marka telefonumuzun ….TL karşılığı üst modeli ile değişim onayı verildiğini ve teyit aldığımızı belirterek kayıt oluşturduk. Oluşturmuş olduğumuz bu kayda 6 haftadır geri dönüş yapılmamış olması, Vestel müşteri deneyimi yaşamış biri olarak büyük hayal kırıklığı yaratmıştır.

Bu hayal kırıklığı yerli ve milli bir şirket olan Vestel e bir müşteri kaybettirirken, Vestel müşteri memnuniyetsizliği, Vestel müşteri deneyimi makalesi kazandırmış oldu.

Vestel hizmet sektöründe müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçilirken, şahsımın böyle bir Vestel müşteri deneyimi yaşaması büyük talihsizliktir. Etik olmayan bu değişimin telafisi için Vestel müşteri hizmetleri ile atamadığımız bu adımı diğer kanallar aracılığı ile atıp aynı zamanda takipçisi olacağız. Böyle bir talihsiz deneyim yaşamamanız dileğiyle.

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]

Yerli ve Milli markalaşma da Vestel müşteri hizmetleri, müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçiliyor. 

Bir cevap yazın