Şehir dışı seyahate çıkmak Valilik İzin Belgesi Nasıl Alınacak?

Şehir dışı seyahate çıkmak Valilik İzin Belgesi Nasıl Alınacak?  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs önlemleri kapsamında bilim kurulunun tavsiyesi üzerine alınan kararları canlı yayında açıkladı. 7 önemli kararı açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan özellik 30 büyükşehirde bu kararlara mutlaka uyulacağını gerekli talimatların ve genelgelerin il valiliklerine ve at kurullarına gönderildiğini belirtti. Bu kararlar arasında şehirler arası seyahatlerin valilik iznine bağlı olarak yapılması kararı da var.Şehir dışına çıkışlar nasıl olacak? Şehir dışına çıkış yapabilmek için neler yapılmalı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı  karardan biride şehir dışına çıkışların valilik izni ile yapılacağı yer alıyor.

Yani şehir dışına çıkışlarda valilikten izin alınacak.

Büyükşehirde yaşayan şehir dışına çıkmak isteyen vatandaşlar, ikamet ettikleri ilçedeki kaymakamlığa giderek seyahat izin belgesinin çıktısını alıp doldurmaları, daha sonra bağlı olunan mahalledeki en yakın karakola giderek izin belgesini onaylatmaları gereklidir.

Eğer yanınızda/aracınızda 65 yaş ve üzeri bir kişi var ise mutlaka o kişiye ait 65 yaş üstü seyahat belgesi gereklidir. Seyehat yapacak olan vatandaşlarımızın tedbirli olmaları önemlidir.

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]