Sakarya’da basketbola duyulan ilgi gün geçtikçe artıyor.

Sakarya‘da basketbola duyulan ilgi gün geçtikçe artıyor ve bu müthiş bir şey. Sakarya’da basketbola olan ilginin daha da artacağını şimdiden söyleyebilirim. Yıllarca Katar ve Irak’ta milli basket takımlarına antrenörlük yapmış olan Atilla Çelebi hocamız yakın bir zamanda Adapazarı’na yerleşti. Atilla Çelebi hocamız gelir gelmez Yenikent Adapazarspor Kulubü bünyesinde basketbol kursu açtı. Daha fazla bilgi almak için  Yenikent basketbol kulübü linkinden İnstegram sayfasına ulaşabilirsiniz.

Yenikent Adapazarı basketbol kulübü kurs kayıtları devam etmekte ve gün geçtikçe büyük ilgi görmektedir. Hocamız Atilla Çelebi’nin Adapazarı’na yerleşmesi ve Yeni kent basketbol kulübünü açmasıyla basketbola ilgisi olan oğlumuz Kaan Güner’de Yenikentli çocuklar ve gençlerle basketbol öğrenmeye başladı. Tes-İş Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda Atilla Çelebi hocamızdan basket öğrenen öğrenciler, iyi bir basketbolcu olabilmek için müthiş bir çaba harcıyor. 3 haftadır her antremana oğlum Kaan Güner ile beraber bende gidiyor ve ilgiyle izliyorum. Antremanlar müthiş keyifli bir okadar heyecanlı geçiyor.

Bu kadar bağımsız değişkenin bir arada olduğu, hızlı ve eğlenceli bir başka spor dalı yoktur sanırım. Basketbol hem bireysel hem de takımsal başarıyı ödüllendirir. Dolayısıyla vücudun her bölgesinin kullanılması estetik açıdan nitelikli görüntüler yaratır ve oyuncu açısından zengin bir deneyim sağlar. Aynı zamanda pek çok detaylı kural içermesi, maç içindeki varyasyonu artırır. Ayrı bir hazdır basketbol. Potanın yüksekliği ve darlığı ile topun her defasında elinizle kaldırmanız gereken 500 gr’lık ağırlığı başlı başına bir challange sebebidir. İyiki Sakaryamı’za geldiniz hocam. Hoş geldiniz.