O gizemli anahtar!

Aslında bizlerin elinde olan ama kullanmayı bir türlü beceremediğimiz o gizemli anahtar!

İnsanın kendi zenginliğini fark etmesini sağlayan; huzuru çoğaltan, hayatı daha anlamlı, daha yaşanabilir kılan insani bir duygu. Gerçek anlamda mutluluğun gizli anahtarı, şükretmek…

Oysa ki bunu bilenler gerçek huzuru hisseder, şükrettikçe ruhumuzun zenginliği daha da çoğalır. Mutluluğun farkına varıp hayatımıza yeni mutluluklar katarız. Çünkü hepimizin sahip olduğu o kadar çok şey var ki aslında ama farkında değiliz; elimizin tersiyle itip duruyor, kendimizden uzaklaştırıyoruz. Mutlu olmamıza yetecek kadar çok sayıda değere sahip olduğumuz için hepimizin aslında çok zengin olduğundan kimsenin şüphesi olmasın.Tek yapmamız İnanmaktır. Sabırla beklemek, beklerken elimizdeki azlara, çoklara her şeye şükretmek; aslında tüm yapacağımız bu. Çünkü farkındalığın gücünü kendi içimizde hissetmeye başladığımızda, etrafımızda bizi mutlu etmek için bekleyen çok özel detayların olduğunu anlayabiliriz. Elimizdeki her şeyin, sahip olduğumuz tüm sevgilerin kıymetini daha iyi anlarız. Dışarıda bizi düşünerek, bizim için çarpan kalpler olduğunu bilmek bile şükretmek için yeterli neden değil midir?

Ama şükretmek çok mühim. Allah’ın bize verdiği her güne, aldığımız her nefese, tüm sahip olduklarımıza şükretmek ve bunların kıymetini bilmek lazım.

Gelin şükreden olalım, her yeni günde yaşanacak pek çok güzellik olduğuna yürekten inanalım.  Üstelik eğer dün için yaşadıklarımıza şükredersek, bugünümüz dünden daha zengin ve güzel olacak.

Ben buna inanıyor ve bunun keyfini yaşıyorum. Ya siz?

Sevgiyle kalın.

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]

Bir cevap yazın