Mezarda kıdem tazminatı

Kıdem tazminatının fona aktarılması ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Kıdem tazminatı fona aktarılır ise ne olur? Kızımızı, oğlumuzu bu tazminatla evlendireceğiz, ev, araba alacağız. Tüm hayallerimizi bağlandığımız kıdem tazminatının fona devredilmesi ne anlama geliyor? Detaylar Mezarda kıdem tazminatı makalemizde.

Kıdem tazminatı işçi açısından gelecek demek. Sırtını dayadığı birikim demek. Bu birikime dokunmak, herhangi bir fona devretmek işçi ve emekçinin hayalini çalmaktır. Sermayesi olmayan ülkeler, üretimi devam ettirebilmek için zaman zaman halkın cebine el atma ve halkın cebindeki parayı alma yöntemine bir isim vermiş. İşte bunun adına FON denir.Kim söylerse söylesin bunu söylerken sizin cebinizdeki parayı zorla alacağız demiyor. Ya yaşlılığınızda daha rahat bir hayat yaşayacaksınız vaatleri üzerinden ya da bir vatan, millet, sakarya edebiyatı üzerinden hedef mesajlarla gidilmiştir. Fonlar üzerinden bu paralar alınmıştır.

Kıdem tazminatının fona devredilmesi tartışması başlamadı. Dolayısıyla temel etken borçlanma ve kaynak yetersizliği yaşanmasıdır. Sonuç olarak işçilerin hakkı olan Kıdem tazminatı işverenlere ya da piyasaya aktarılacak. Eğer kıdem tazminatı fona devredilirse, mezarda emekliliğin yanına bir de mezarda kıdem tazminatı eklenmiş olacaktır.

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]