Katkısız doğal gerçek kestane balı

Katkısız doğal gerçek kestane balı birçok hastalığa şifa olduğunu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir. Tadından, kokusundan pekçok mineral taşıdığını hemen anlayabilirsiniz. Bu mucizevi balın birçok hastalığa şifa olduğunu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiğini bildiğim için kestane balı tüketirim.

Sakarya’da kestane balı nereden alınır?

Sakarya‘da bir çok bal üreticisi var. Bunlardan biri Sakarya’nın yüksek köykerinde konuşlanmış, orman içerisinde yüzlerce petek arının doğal ortamda kestane balı üretimi yaptığı, şahsen bildiğim ve yıllardır alışveriş yaptığım sertifikalı Bal üreticisi Hakan Tan‘dır. Her bal sağım sonrası telefonla arayarak sipariş verir, gönül rahatlığıyla satın aldığım kestane balını tüketirim. Sipariş Tel: 0 530 828 32 98 Hakan Tan Yeni Görele köyü.

Kestane balının faydaları nelerdir?

Eşsiz aromatik tadı ile kestane balı yüksek mineralleri, güçlü antioksidan özelliği ve antibakteriyel özellikleriyle vücutta oluşan birçok hastalığa karşı çok faydalıdır. Özellikle tarçın ve kestane balı birlikte tüketildiğinde yapılan araştırmalara göre vücuda etkileri hemen fark edilir. İşte kestane balının 10 mucize faydası:

1. Yüksek miktardaki fruktoz çok iyi bir enerji deposudur. Kestane balı fruktoz açısından çok zengindir. Vücudunuzda oluşan yorgunluktan kurtulmak için kestane balını düzenli olarak tüketebilirsiniz. Böylece halsizlikten kurtularak kendinizi daha dinç hissedeceksiniz.

2. Sivilce sorunu birçok insanın çektiği sıkıntılardan biridir. Kestane balı içerdiği antibakteriyel etkisiyle sivilcelere iyi gelir. Kestane balını yulaf unu ile karıştırarak yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz. Cildin pul pul dökülmesini de azaltır.

3. İçerdiği yüksek antioksidanlar sayesinde yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıkları önler. Böylece anti-aging özelliği sayesinde cildiniz her zaman daha genç görünür.

4. Kestane balı bağışıklık sistemini güçlendirir. Böylece hastalıklara ve mikroplara karşı savaş açar.

5. B vitamini, C vitamini, mineraller ve demir açısından çok zengin olan kestane balı kasları ve kemikleri güçlendirir, kan dolaşımını arttırır. Karaciğer ve mide hastalıklarının tedavisinde de kullanılır.

6. Kestane balı kalp hastalıklarına karşı sizi korur. Kolesterolü düşürerek kalp krizini önlemeye yardımcı olur. Kalp ritmini de güçlendirir.

7. Antioksidan bakımından zengin olmasıyla eklemlerde iltihaplanma meydana getiren artrit hastalıklarına da iyi gelir.

8. Havalar soğuduğu zaman sık sık karşılaşılan grip, nezle, soğuk algınlıkları gibi hastalıklara karşı da birebirdir. Öksürük ve bademcik iltihaplarının azalmasına etki eder.

9. Kestane balı göz hastalıklarında da etkilidir. Gözlerin daha iyi görmesine yardımcı olur. Aynı zamanda katarakt gibi göz hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

10. Kestane balı sindirim sistemine iyi gelir. Kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Aynı zamanda sabah ve akşam kestane balı düzenli tüketildiğinde kilo vermeye de yardımcı olur.

Kestane balı sipariş tel : 0 530 828 32 98 Hakan Tan Yeni Görele köyü.