Kahrolası insan nekadarda nankör

NANKÖRSÜN!
Ne gözün doyar nede şükredersin. Seni Kahrolası.
BURAYA DİKKAT;
Kahrolası insan ne kadar da NANKÖR. Bu ifade benim değil, Yüce Rabbimizin Abese suresi 17. Ayetiyle bizleri ikazı. Halbu ki huzura çıkmadan önce misafir olacağımız yer bir metrekare çukur. Boşuna dememişler gözünü toprak doldursun. Bizleri HİÇ’LİKTEN varlık alemine getiren, Yüce Rabbimize karşı çok rahat, yani hiç utanmadan nankörlük ediyoruz.AYETLERLE NANKÖRLÜK;

İbrahim Suresi, 7. Ayet: “Şükrederseniz size daha çok veririm. Nankörlük ederseniz, o zaman da azabım çok çetindir.”

İbrahim Suresi, 34. Ayet: O, istediğiniz her şeyden size verdi. O’nun nimetlerini saymaya kalksanız, saymakla bitiremezsiniz. Fakat insan çok zalim, çok nankördür.

Nahl S., 55. A.: İşte verdiğimiz bunca nimete şükür yerine, böyle nankörlük ederler. Şimdi bir süre eğlenin bakalım, yakında başınıza gelecek akıbeti öğrenirsiniz.

Hac S., 38. A.: Şüphesiz ki Allah, iman edenleri müdafaa eder. Muhakkak ki Allah, hiçbir haini ve hiçbir nankörü sevmez.

Ankebut S., 66. A.: Kendilerine verdiklerimize karşı nankörlük etsinler ve sefa sürsünler bakalım! Ama yakında bilecek onlar!

Abese S., 17. A.: Kahrolası insan, nasıl da nankörlük ediyor!

Adiyat S., 6. A.: Şüphesiz ki insan, Rabbine karşı gerçekten çok nankördür!…

Şükreden İnsan Rabbini bilir. Rabbini bilen insan, haddini bilir. Şükreden insan saygıyı sevgiyi bilir. Şükreden insan nimetleri Rabbinden bilir. Şükreden insan takdir ve teşekkür bilir. Şükreden insan kendini bilir.

Rabbim sen şükür etmeyi unutturma bizlere.
Şükürler olsun bu günümüze.
Hüseyin Güner

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]