Jet turbin “düşünen, ileriye bakan meraklı gençler”

Dünya büyük bir bulmaca ve birşeyler yapmak isteyenler için  her yer ipucu dolu. Bazı kesimler küçümseyerek baksa da Milli projeler peşinde koşan yüzlerce genç girişimci var bu ülkede.

Başarılı olmanın sırrı; bir konu üzerinde düşünmek, inanmak, pes etmemek  ve odaklanmakta yatıyor.

Tekniloji yarışında sihirli bir değneğe ihtiyacımız yok. Sadece daha detaylı düşünmek,  daha ileriye bakmak , meraklı olmak ve büyük bir enerjik ruha sahip olmak gerekir.

Düşünün, günde 2 fikir üretmek bile yılda yüzlerce fikir eder. Bunlardan sadece birisi bile işimize yarasa hayatımız kolaylaşır.

Bu ülkede kendi imkanları dahilinde, çalışan, düşünen, ileriye bakan, meraklı ve cesur yüzlerce genç girişimci Milli projeler hazırlarken, Türkiye’nin Milli Jet helikopter motoru yaptığına inanmak istemeyen, ileriye bakmak, düşünmek istemeyen bir kesimi var. Halbuki bu çalışmaları teşvik etmek, sonuçları görünce mutlu olmak gerekmez mi?

Yıllar önce, oğlum Kaan ile inşaasına başladığımız 2m uzunluğundaki Mig 29 umuza torna atölyesinde hazırladığımız jet turbinimiz bile, bugün Türkiye’nin Milli jet helikopter motoru motoru yaptığına inanmak istemeyenlere fazla gelecektir.Ülkemizde güzel çalışmalar yapılmakta, bu çalışmaları gördükçe mutlu olmamız gerekmez mi?, ben şahsen mutlu oluyorum.. İnşallah Ülke ve Millet olarak daha da iyilerini yapacağız.

Üretilen her proje insanların hayatını kolaylaştırır. Emek verip üreten insanlara ne mutlu.

Sevgiyle, hep ileriye bakın.

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]

Dünya büyük bir bulmaca ve birşeyler yapmak isteyenler için  her yer ipucu dolu. Bazı kesim küçümseyerek baksada Millilik adına,  yeni projeler peşinde koşan yüzlerce genç girişimci var bu ülkede.

 

Bir cevap yazın