Fındık üzerinden Türkiye ekonomisine vurulmak istenen darbe

Madem Fındığın rekoltesi belli, üreticisi belli, pazarlanacağı yerler belli, peki bu fındık durup dururken nasıl %45 oranında değer kaybetti? Fındığa başka bir alternatif mi var? Hayır fındığın alternatifi de yok. O halde fındık hasadına 1 ay kala, 26 tl olan fındık %45 değer kaybederek nasıl 19 tl ye düşer? Fındık fiyatındaki makas aralığı büyük bir müdahalenin yapıldığını gösteriyor. Bu müdahale kimler tarafından yapıldı? Fındık üzerinden Tütkiye ekonomisine ve üreticiye vurulmak istenen darbeye kimler çanak tutuyor?

Bahçelerimizde olmayan fındığı varmış gibi yazıp Sayın bakana yanlış rekolte bilgisi veren kişiler bu oyuna çanak tutuyor.

Her hasad sonrası fındığını tüccara emanete bırakan fındık üreticisi kardeşlerim siz de bu oyuna çanak tutuyorsunuz.

Bir masa bir terazi yılbaşından başlayarak üreticiyi borçlandıran ve sonra da elindeki fındığı ucuza alan tefeciler, siz bu oyuna çanak tutuyorsunuz.

Fındık alım taban fiyatını hasad başladıktan sonra belirleyip, tefecinin piyasada at koşturmasına müsade edenler bu oyuna çanak tutuyor.

En önemlisi Milli gelirimiz olan mahsulümüzün değersizleştirilmesine seyirci kalan herkes bu oyuna çanak tutuyor.

Devlet büyüklerimiz fındık üzerinden ülkemizin ekonomisine ve tarımına yapılan bu operasyona dur demesi gereklidir. İnanıyorum ki Cumhurbaşkanımız gereğini yapacaktır. Türkiye fındığının gerçek değerini kazanması dileklerimle.