Ermeni çetelerinin Anadolu’daki kanlı yürüyüşü

1910-1922 yılları arasında 523.000 Türk ermeni çeteleri tarafından katledilmiştir. Birinci Dünya Savaşı sırasında ermenilerin Doğu Anadolu’da ki kanlı yürüyüşüne gelin hep birlikte bakalım. Kim katliam yapmış görelim. Mümkün olduğu kadar bu makaleyi paylaşalım ki asıl katliamı, soykırımı kim yapmış cümle alem görsün, bilsin.

Birinci Dünya savaşı sırasında 6 Doğu Anadolu vilayeti, kendilerinin olduğu iddiası ile ermeni ve ermeni çeteciler tarafından işgal edilir. Bu bölgelerde yaşayan Türkler ve Kürtler katledilir. Peki bu katliamlar neden yapılır? İşte cevabı; bu bölgeleri Ermenistan devleti sınırları içine dahil etmek için ermeni nüfusunu artırmak gerekiyordu. Bunun da tek yolu bölgedeki Müslüman sayısını azaltmak. 1910-1922 yılları arasında ermenilerin Anadolu’da katlettiği Türk ve Kürt kardeşlerimizin sayısı 523.000 dir. Yıl 1915 Van isyanı 6.000 Müslüman katledilir. 1918 yılı ermeniler Erzincan‘da 800 Türk sivili öldürür. Ilıcada’da ermenilerden kaçamayan Türkler katledilir. Yine aynı yıl 17 şubat 1918 Tepeköy‘ü kana bulayan ermeniler tüm Müslümanları katleder. Tepeköy’de katledilen müslümanların cesetleri yakın bir zamanda 2010 yılında Atatürk Üniversitesinin yaptığı kazılarda bulundu. 150 Türk katledilmiş ve toplu bir şekilde gömülmüş. Anadolu’da kana doymayan ermeniler, 30 mart – 3 nisan 1918 tarihleri arasında Bakü ve diğer kentlerde katliamlarını sürdürür. Kardeş ülke Azerbaycan‘da 12.000 müslüman katledilir.

İşin garip tarafı Arşivlerde tüm kayıtların olmasına rağmen verileri işleyememişiz. Bugün ermeni soykırımından bahsediliyor olmasının tek sebebi bu katliamları dünyaya anlatamayışımız. Google’ya ermeni soykırımı işleyen akıl insanlığı kandırmaya devam ediyor. Gerçek şu ki, ermeni soykırımı diye birşey yok. Soykırımı ermeniler Anadoluda yarım milyondan fazla Müslümanı katlederek yapmıştır.

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]