Elektronik mühendisliği tasarım

Sıfırdan elektronik devre tasarlamakElektronik mühendisliği bir inşaat mühmühendisinin daire, kat planı yapması gibidir. Mühendislik bir sanattır, hayal gücünüzü kullanılır planlar çizersiniz.Düşünün, çok basit bir ledi yakmak için o ledin gerilimi, led akımı hesaplama, ohm kanunu , datsheet kullanırsınız. Elektronik mühendisliği aynı zamanda matematiktir.

Elektronik devreler katlardan meydana gelir. Güç katı, yükseltici katı, sürücü katı, besleme katı, mixer katı, bfo, vfo, DDS, filtre katları vs..  Bu katlar için devreleri kullanacağınız komponentlere göre dizay edersiniz. Elektronik devre tasarımcısı olmak istiyorsanız yaratıcı hayal gücüne, elektrik elektronik ve de programlama yazılım bilgisine hakim olmanız da gereklidir. Elektronik mühendisliği haberleşme teknolojileri, elektromanyetik Arf, spektrum dallarını inceleyen mühendislik dalıdır.

Elektronik ile tanışmam

Küçükken babamın radyosunu söküp içindeki adamı kurtarmak istedim 🤗 işte ögün elektronik ile tanıştım. Şimdi hayal ediyor ve blokları inşaa ediyorum. O blokların işlevini, ne amaçla kullanılacağını düşünüp dekore ediyorum. Hayal gücü hepsi bukadar.

Ülkemizde Elektronik devre tasarımı yapan çok az firma var. Şuan yarı otomasyon çalışan fabrikaların ve akıllı sistemlerin 10 yıl sonra insan iş gücünü yarıya düşüreceği kaçınılmaz bir gerçek. Çocuklarımızı şimdiden arz talep olabilecek mesleklere yönlendirmemiz geleceğe bir adımdır.

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]

Sıfırdan elektronik devre tasarlamak; Elektronik mühendisliği bir inşaat mühmühendisinin daire, kat planı yapması gibidir. Mühendislik bir sanattır, hayal gücünüzü kullanılır planlar çizersiniz.

Bir cevap yazın