Düşünce hızı “Gelecekte bizi neler bekliyor”

Çoğumuz hayat mücadelesi içersinde akşama ne yiyecegimizi düşünürken, gelecek ile ilgili yada çocuklarımızın geleceği ile ilgili bir program hazırlama, düşünme fırsatı bulamıyor olabiliriz. 10 yıl sonrası tamda çocuklarımızın iş hayatına daha doğrusu hayat mücadelesine başlayacağı dönem, insan iş gücünün düşük seviyede olacağı bir dönem olacak. Hala hazırda bugünün teknolojisi ile insan iş gücü birlikte çalışmakta. Bizler şanssız kuşağız deriz ama ne var ki bizler çocuklarımızdan daha şanslı bir kuşağız. Gelecek ile ilgili bazı öngörülerimi daha önce de paylaşmıştım. Şimdi gelin daha da ileriye gidip gelecekte insanlığı neler bekliyor birlikte öngörelim.Peki gelecekte neler olacak?

Bunlar benim öngörülerim: Mikroçip teknolojisi cep telefonlarını beynimizin bir parçası haline çeviriyor. Düşünmek yeterli, Düşünmek içten konuşmak değil mi? Bu teknolojinin yaşamsal fonksiyonları sürekli kontrol ettiğini ve risklere karşı uyardığını bir düşünün. Unutmak yok. Yüzler, isimler, numaralar, yaşadığımız her an hafızamızda. Yeni bir dil öğrenmek de o denli hızlı ve kolay. Güncel haberler süzgeçten geçip anından hafızamızda.

Dünya nüfus planlaması

Klonlama ve diğer doğal olmayan çoğalma yöntemleri artık doğal. Anne karnı dışında, yapay ortamlarda da bebek sahibi olmak mümkün. Taşıyıcı annelik gibi. Genetik çalışmalar ileri seviye, her organın yapayı ile nakli mümkün. DNA oynamaları ile bazı bozukluklar temelden gideriliyor. Doğustan engellilik ve sağlık problemleri ortadan kalkıyor.

Küresel ısınma

Tüm beslenme alışkanlıklarını değiştiriyor. Doğal kaynakların yetmemesi doğal yiyecekleri bulmayı çok daha pahalı hale getiriyor. Besin zincirine vitamin ve protein ağırlıklı küçük tablet haplar ekleniyor. Yaşam çok daha pahalı hale geliyor.

Yeni dünya düzeni

Ülke sınırları kalkıyor. Sanal sınırları ise dini inanışlar belirliyor. Asker yok, herşey joistik, uzaktan kumanda. Nükleer, biyolojik silahlar, bildiğimiz savaşlar tarih oluyor.

Enerji kaynakları

Yenilenebilir enerji kaynaklarından Güneş, su ve rüzgardan sonra  füzyon enerji kaynakları devrede. Herkes kendi enerjisini kendi üretiyor. Petrol yok, içten yanmalı bildiğimiz çevreyi kirleten motorlarda.

Otomasyon ve düşünsel hologram

Her türlü alışveriş işlemi, düşünsel otomasyon, anında varlıklarımıza ekleniyor veya çıkıyor. Bildiğimiz ortalıkta dolaşan para da yok. Fiziksel ulaşım yerini hologram görüntümüze bırakıyor. Belkide duyularımızla anında istediğimiz yere gideceğiz. Sadece göz ve kulağa hitap eden sanal görselliğe ilave diğer duyularda ekleniyor.

Beynin başka boyutu da var artık. Işık hızından daha hızlı bir şey, düşünce hızı.

20 yıl önce, bugünün teknolojisi bir öngörüydü! ve 20 yıl sonra bu öngörüyü zihninizde okumanız da muhtemel.

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]

 

 

Bir cevap yazın