Bu doğum sancıları siyaset sahnesini karıştırır.

Farkındamısınız? Hem erken seçim konuşuluyor hem de Türkiye’de Siyasi partilerin içinde gerilim ve ayrışma giderek artıyor. Bu doğum sancıları siyaset sahnesini karıştırır. Demedi demeyin.

Akp’den 2 parti doğdu.

Hatırlarsanız Ak Parti içinden kısa zaman önce Gelecek Partisi ve Deva Partisi olmak üzere iki parti çıkmıştı. Şimdi ise muhalefet partileri içerisinde gerilim tırmanıyor. Bilhassa CHP içinde çözülmeler başladı.

CHP’den 5 parti doğuyor.

Öztürk Yılmaz CHP genel başkan yardımcısıydı CHP’den ayrılıp kendi partisini kurdu. Bir yandan Memleket Hareketi ile Türkiye’yi dolaşan Sayın Muharrem İnce çalışmalarını neredeyse tamamladı. Yakın bir zamanda Memleket Hareketi’ne yakışır bir isimle yeni partinin ismi açıklayacak. CHP eski Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül “Değişim yürek ister” sloganı ile sahneye çıktı. Türkiye’nin 60 ilinde İl başkanlarını belirledi. Bu arada bununlada bitmiyor CHP den 5 parti birden çıkıyor. İlhan Kesici aynı zamanda Özlem Ağırman da partisinin çalışmalarını tamamlamış.

HDP’de de durum aynı.

HDP’de aynı durumda Ayhan Bilgen ve Altan Tan’ın durumları göz önüne alınırsa HDP’de de bir deprem olacak. Öyle sanıyorum ki HDP‘den de bir parti çıkacak.

İyi Parti

İyi Parti’de de iç hesaplamalar, anlaşmazlıklar mevcut. Gündeme gelen iddialar ciddi tartışmalara sebep oluyor. Zamanla netlik kazanacaktır.

Gündeme gelen erken seçim tartışmaları bir yana Türkiye’de ki siyasi partilerde sürpriz gelişmeler yaşanıyor. Bu doğum sancıları Siyaset sahnesi karıştırır. Demedi demeyin.