Bizden adam olmaz dersen evet kesinlikle adam olmaz.

Şu coğrafyaya bir bakınız, nüfus, insan gücü ve de inanç olarak çok üstün olan İslam coğrafyasına, yaklaşık yüzyıldır 5 tane Avrupa ülkesi tarafından sömürülüyor, bunun sebeplerini sorgulamak, akıl yürütmek yerine birbirimizle boğuşuyoruz.

Peygamber efendimiz S.A.V. in yürüyüşünü unutmuş, başkasının yürüyüşünü de beceremeyen bir İslam dünyası, başlarına koyulan kukla diktatörlerle yüzyıldır yönetildi ve sömürüldü.2011 de başlayan Arap baharıyla diktatörler tek tek devrilmeye başladı. Yıllardır diktatörlerin yanında yer alan sömürge zihniyetinin temsilcileri bugün, Ortadoğu da yer almak istiyor. Bunun sebebi sömürge sistemini devam ettirme kaygısı.

Ortadoğu da 2011 de başlayan “Arap baharı”, bizde 2000-2002 yılları arasında başlamıştır. Bunları açık açık yazıyorum ki bugün siyaset yapmaya çalışan, toplum yönetimi, ekonomi ve siyasal bilgi eksiği olup, Vatan savunuculuğuna soyunanlar, geçmişte yaşanan siyasal ahlaksızlıkları, batan bankaları ve ülkenin nasıl dibe vurulduğunu hatırlasınlar, hatırlasınlar ki bugün çöpe attığımız eski siyasal zihniyetin yani sömürge zihniyetinin  savunuculuğunu yapmasınlar diyedir.

20 yıl önce yabancılarla ortak çalışan 50 tane aile şirketi vardı. Bugüne bir bakınız, yüzde yüz yerli sermayeli 250 bin aile şirketi var. 20 yıl önce kendi ilinden çıkmayan Anadolu şirketleri vardı. Bugün Afrika‘nın en ücra köşesinden, Amerika‘ya oradan da Orta Asya”nın en ucu olan Sibirya‘ya kadar giden Türk sermayesi ve Türk işçisi var. Biz hesap yaparız, yaptığımız hesabın sağlamasını da yaparız. Ülkemiz üzerinde yapılan hesapların sağlamasını da çoktan yaptık

Gelelim günün muhasebesine; İnsan iki ruhludur içinde bir iyi köpek bir de kötü köpek kavga eder. Hangisini daha çok beslersen o kazanır. Bizden adam olmaz dersen evet kesinlikle adam olmaz.

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]

Bir cevap yazın