Biz yarış bittikten sonra da koşan atlarız

Dünya’da öyle bir kapitalist sistem kurulmuş ki; bir tarafta insanlar çok yedikleri için ölüyor, diğer tarafta ise insanlar açlıktan ölüyor. Bu kapitalis sistem de insanların zayıflamak için harcadıkları paranın 4/1 i ile dünyanın açlık problemi çözülebiliyor.

Dünya batıyor, evet dünya gerçekten batıyor. Ev idaresi yapan herkes bilir ki, borcunuz kazanacağınız paranın %35 ini geçerse durum kötü ama iflas etmezsiniz. Borcunuz %35 i geçerse iflas edersiniz. Eğer borcunuz %60 lara dayanırsa batarsınız. Kural şu; 100 TL kazanın ve ileride kazanacağınız paranın %35 inden fazlasını borçlanmayın.Şimdi başa donelim; IMF rakamlarına göre Dünya ekonomisi 84 trilyon $ ile dönüyor. Dünya kamu ve özel sektör toplam borcu %35 i geçmemesi gerekli. Peki Dünya’nın nekadar borcu var biliyormusunuz? Tam tamına 162 tirilyon $ borcu var. Bu rakamlara göre Dünya iflası geçti ve çoktan battı. Bu kapitalizm çoktan çöktü. Ülke olarak tek çıkış yolumuz, samimiyetle gerçekten Türkiye’li olmak. Evimizden başlayarak, Ülkemize, milletimize ve devletimize sımsıkı sarılarak bu zor süreci atlatmak.

Şair Sezai Karakoç diyor ki; biz yarış bittikten sonra da koşan atlarız. Asıl bu tarafı önemli, biz kuru ekmek, soğan yeriz diyen bir milletimiz varken….

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]

Bir cevap yazın