Bitcoin son dakika gelişmesi Bitcon ve alt coinler neden düşüyor?

Bitcoin son dakika gelişmesi, Bitcoin ve alt coinler neden düşüyor? İnternette bitcoin neden düşüyor araması yapılırken bizde konuyla ilgili son dakika gelişmesi paylaşmak istedik. Bilindiği üzere Çin Enerji şirketlerine, kripto para madenciliği yapan şirketlere elektrik tedarikinin durdurmasını duyurdu. Bu gelişmeyle birlikte Bitcoin ve alt coinler hızlı bir şekilde düşüşe geçti. Yatırımcılar güvensizlik hissederek ellerindeki Bitcoin leri hızlı bir şekilde çıkartmaya başladı. Genel olarak Coinlere baktığımızda hemen hemen tüm coinler aşağıya ivme vermiş durumda. Düşüşün nekadar daha devam edeceği merak konusu. Ayrıca Çin yerel yönetimlere de şüpheli kripto madencilerini “dip tarama” stiliyle bularak kapatması ve “tamamen temizlik yapması” emrini de verdi.

Bitcoin son dakika gelişmelerini takip edenler geçen ay Moğolistan ve Quinhai eyaletlerinde alınan kararları da okumuş ve izlemiş olmalı. Dolayısıyla bu eyaletlerde de kripto para madenlerinin kapatılması emredilmiş, vatandaşlara yasadışı madencileri ihbar etmeye teşvik edilmişti.

Düşüş devam ederken üstüne birde Çin Merkez Bankası, dijital para birimlerinin ticaretini engellemek ve mali sistemi kripto para piyasasındaki dolaylı risklerinden korumak için bankalar ve finans kuruluşlarından denetimleri sıkılaştırmasını talep etti. Ayrıca Çin Merkez Bankası, ülkenin en büyük 5 bankasının ve dijital ödeme hizmetleri şirketi Alipay temsilcileriyle yaptığı toplantıda, müşterilerin para transferlerinin takibi ve hesaplar üzerinden kripto para alışverişi yapılmasının önlenmesini istedi.

Bitcoin son dakika gelişmesi Bitcon ve alt coinler neden düşüyor? Sorusuna cevap olması için hazırlanan makale umarım açıklayıcı olmuştur.

Sevgiyle kalın.