Basit SEO yöntemleri SEO nasıl yapılır

Basit SEO yöntemleri, iyi bir SEO nasıl yapılır? E-ticaret sektörü ile ilgilenen çoğu kişi bu soruyu araştırıyor. Bende bu konuyla alakalı bildiklerimi siz değerli takipçilerimle paylaşmak istedim.SEO zahmetli bir iştir dolayısıyla çok değerli bir çalışmadır. Çoğumuz arama motorlarına belirli sorular sorarız, örnek; Hediyelik ürünler gibi, bu tür sorular arama motorlarına yöneltilir ve insanlar bu soruların cevaplarını  karşılarına gelen sayfalardan alırlar.

SEO bir sorunun cevabının öne çıkmasını sağlayan çalışmadır. Ancak verdiğiniz cevabın iyi bir cevap olması da gereklidir. Cevabınız arama motorlarında ilk sayfada çıkmalı ve insanlar web sitenizi kolaylıkla bulabilmelidir.

Bu makalede arama motorlarında başarıya nasıl ulaşılır ele alacağız.

SEO Çalışması nasıl yapılır?

Web sitenizin ve içeriğinin arama motorlarında daha ön sayfalarda olmasını sağlamak için birden fazla alanda çalışma yapmanız gereklidir. SEO çalışmaları zor, zahmetli ve sabır işidir.

SEO çalışmasında ilk kural site içi SEO, diğer kural ise site dışı SEO dur. Site içi SEO çalışması anahtar kelimeler, içerikler ile ilgilidir. Site dışı SEO çalışmaları ise sosyal medya, backlink, link değişimi ile ilgilidir.

Site İçi SEO Çalışmaları

Site içi SEO çalışmaları sitenizde belirleyeceğiniz anahtar kelimeler, içerik, etiketler, konu başlıkları ile ilgilidir.

Anahtar Kelime Tanımlama

Anahtar kelimeler içeriğiniz ile doğru orantılıdır.  Örnek; Yerel bir haber gazetesi üzerine SEO çalışması yapacak olursak, bu gazetenin web sitesi Sakarya bölgesine hitap ediyor ise anahtar kelime Sakarya haberleri olarak belirlenebilir, bu anahtar kelime yüksek trafiğe sahiptir. Dolayısıyla bu anahtar kelime üzerine tüm SEO çalışmamızı kurabiliriz.

SEO anahtar kelime analizi

SEO için odak anahtar kelimelerin tespiti  Google Anahtar Kelime Planlayıcısı ile yapılmaktadır. En yüksek trafiği sağlayacak anahtar kelimeleri listeleyerek bulmalısınız.

Belirlediğiniz anahtar kelime arama sonuçlarında ilk sayfada bilindik büyük  yayıncılar bulunuyorsa, belirlediğiniz  anahtar kelimenin yüksek trafikli olduğunu anlayabilirsiniz. Bu durumda iyi bir SEO çalışması Planlamak ve uygulamak gereklidir.

İnsanların internette ne arayabileceğini kestirip doğru analiz ile odaklanacağınız bir anahtar kelime belirleyin, web site iç ve dış SEO çalışması ile çok iyi dönüşler alabilirsiniz.

Benzersiz Özgün İçerik

SEO için içerik oluştururken benzersiz yani kopya olmayan özgün metinler hazırlanmalıdır. Arama motorlarının anahtar kelime sorgularına cevabı en iyi ve özgün içerik olduğunu unutmayın. Bezersiz içerik aslında SEO için zorunluluktur.

Şimdilik bukadar arkadaşlar, SEO makalemizin devamı gelecektir.

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]

Basit SEO yöntemleri, iyi bir SEO nasıl yapılır? E-ticaret sektörü ile ilgilenen çoğu kişi bu soruyu araştırıyor. Bende bu konuyla alakalı bildiklerimi siz değerli takipçilerimle paylaşmak istedim.

Bir cevap yazın