23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı

23 Nisan 1920’de Büyük Millet Meclisi açılmış ve Türk halkı bu tarihte egemenliğini ilan etmiştir. 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı.

Atatürk, 23 Nisan 1924‘te ‘23 Nisan‘ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiş, bu tarihten 5 yıl sonra ise 23 Nisan 1929‘da bu bayramı çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.

İlk olarak 1979 yılında altı ülkenin katılımıyla uluslar arası boyutta kutladığımız bu milli bayramımız artık dünya çapında büyük değer görmekte ve her yıl ortalama kırk ülkenin katılımıyla uluslar arası bir çocuk şenliği şeklinde devam etmektedir. Yabancı ülkelerden gelen çocuklar ülkemizde sevgi ile karşılanmakta ve Türk çocuklarının evlerinde misafir edilmektedir.Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı tüm dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, millî birliğimizin kenetlenmiş bir ifadesidir. Tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı kutlu olsun.

Her konuda iletişim kurabileceğiniz adreslerim : Android uygulama] [Facebook] [Tweetter] [E-posta]

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, millî birliğimizin kenetlenmiş bir ifadesidir.

Bir cevap yazın